comfore.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, weselu, ślubie i stylu życia.

Wesele

Zaproszenia na jubileusz – jak je wykonać w domu?

Zaproszenia na jubileusz – jak je wykonać w domu?

Jubileusz to wyjątkowe wydarzenie, ważne zarówno dla głównego bohatera, jak i dla jego najbliższych. Bez względu na to, czy jest to jubileusz urodzin, małżeństwa czy jakiejkolwiek innej okazji, zaproszenia na jubileusz powinny być tak wyjątkowe jak to wydarzenie. A jaki lepszy sposób na uczynienie ich wyjątkowymi, niż stworzenie ich samodzielnie, w domu? W tym artykule podpowiemy, jak to zrobić krok po kroku, korzystając z dostępnych w domu materiałów i sprzętu. Poznajmy tajniki tworzenia idealnych zaproszeń na jubileusz.

Wybór odpowiednich materiałów do wykonania zaproszeń

Jakiekolwiek by to było zaproszenia, podstawą są materiały. Papier jest tutaj kluczowy – wszystko zależy od stylu, jaki pragniemy nadać naszym zaproszeniom. Wybór papieru jest szeroki – od zwykłego papieru ksero, przez papier pergaminowy, kredowy, po wersje bardziej ekstrawaganckie, jak papier czerpany czy metalizowany. Ważne jest, aby papier był dosyć sztywny, tak aby zaproszenie nie zaginało się i dobrze prezentowało.

Nie zapominajmy również o dodatkach, takich jak tasiemki, cekiny, koraliki czy naklejki. Dostępne w sklepach papierniczych i kreatywnych, pozwalają na wprowadzenie do zaproszenia unikalnego charakteru. Wykorzystajmy też dostępne w domu narzędzia – nożyczki, klej, długopisy czy pisaki.

Kreatywne pomysły na zaproszenia

Kiedy już mamy przygotowane odpowiednie materiały, czas na pomysły na zaproszenia. A tych jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Możemy zdecydować się na klasyczne, eleganckie zaproszenie z prostym napisem. Możemy też stworzyć coś bardziej rozbudowanego – na przykład zaproszenie w formie składanki, puzzle czy też karty z ruchomymi elementami.

Efektownym pomysłem może być stworzenie zaproszenia w formie starej mapy skarbów lub zaproszenia w stylu retro. Można też pomyśleć o zaproszeniu, które po otwarciu wydaje dźwięk, albo też – jeśli jesteśmy biegli w origami – o zaproszeniu-składance.

Przy tworzeniu zaproszeń nie bójmy się eksperymentować. Najważniejsze, aby zaproszenie oddawało charakter jubileuszu i jego bohatera.

Wykorzystanie domowego sprzętu do wydruku zaproszeń

Kiedy mamy już gotowy projekt zaproszenia, czas na jego wydruk. Tutaj doskonale sprawdzi się domowa drukarka. Wybierając model drukarki, warto zwrócić uwagę na to, czy drukarka obsługuje druk na różnych gramaturach papieru, ponieważ niektóre zaproszenia mogą wymagać użycia sztywniejszego papieru.

Przy druku zaproszeń warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Najpierw zawsze dobrze jest wydrukować jedno testowe zaproszenie – pozwoli to sprawdzić jakość druku i ewentualnie dokonać odpowiednich poprawek w ustawieniach drukarki.

Druga sprawa to jakość druku – warto zdecydować się na najwyższą możliwą, aby zaproszenia były czyste i ostre. W przypadku kolorowych zaproszeń ważne jest też, aby drukarka obsługiwała druk kolorowy. Pamiętajmy też o testowaniu różnych typów papieru – nie wszystko co wygląda dobrze na ekranie, prezentuje się równie dobrze na papierze.

Tworzenie własnych zaproszeń na jubileusz to więcej niż tylko okazja do pokazania swojej kreatywności. To także szansa na stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego i osobistego, co z pewnością uczyni to wydarzenie niezapomnianym.

Udostępnij

O autorze

Poznaj nasz wieloosobowy zespół, pasjonujący się w temacie mody i urody. Radzimy jak przygotować stylizację i makijaż na każdą okazję, jak kupić najlepsze tekstylia i co zrobić, aby nasza garderoba cieszyła się blaskiem i świeżością przez długi czas.