comfore.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, weselu, ślubie i stylu życia.

Lifestyle

60 lat po ślubie jakie to gody?

60 lat po ślubie jakie to gody?

Nie ma wiele par, które mają szczęście doświadczyć tej wyjątkowej rocznicy. 60 lat po ślubie, jakie to gody? To gody szafirowe, które symbolizują stabilność, wierność i niezłomną siłę związku. Taka rocznica jest symbolem prawdziwej miłości, która przetrwała próbę czasu. W tym artykule opowiemy o symbolice sześćdziesięciolecia małżeństwa, podamy kilka propozycji idealnych prezentów na tę okazję oraz przybliżymy zwyczaje i tradycje związane z obchodami górniczych godów.

Sprawdź również: Jak inaczej nazywa się 25 rocznica ślubu?

Symbolika sześćdziesięciolecia małżeństwa

Sześćdziesiąta rocznica ślubu, nazywana też godami diamentowymi lub szafirowymi, jest jednym z najważniejszych zaszczytów w życiu małżeńskim. Szafir, cenny kamień szlachetny symbolizuje niezachwianą wierność, stabilność oraz długowieczność związku. Ta niebieska klejnot niesie ze sobą przesłanie o sile małżeństwa, które przetrwało pokusy, wyzwania i trudności przez sześć dekad. Również szafir jest symbolem mądrości, co pokazuje, jak wiele pary nauczyły się o sobie i o swoim związku przez tyle lat wspólnego życia.

Prezenty idealne na 60-lecie ślubu

Obdarowanie pary, której udało się spędzić razem 60 lat, może być nie lada wyzwaniem. Z jednej strony trzeba znaleźć coś wyjątkowego, co podkreśli wagę tej rocznicy, z drugiej strony prezent powinien być praktyczny i dostosowany do gustu obdarowanych.

Ze względu na symbolikę tej rocznicy, idealnym prezentem na szafirowe gody mogą być biżuteria lub akcesoria z tym kamieniem. Może to być na przykład naszyjnik, bransoletka lub spinka do mankietów z szafirową wstawką.

Ciekawym pomysłem na prezent może być także album ze wspólnymi zdjęciami z ostatnich 60 lat. Taki prezent na pewno wywoła uśmiech na twarzach jubilatów i pozwoli na wspomnienie najważniejszych momentów ich małżeńskiej drogi.

Koniecznie pamiętajmy, że najważniejszy jest czas, który spędzamy razem na świętowaniu tej wyjątkowej rocznicy. Szafirowe gody to okazja do pokazania, jak bardzo cenisz związek pary i doceniasz ich miłość, która przetrwała próbę czasu.

Sprawdź też: 40 lat po ślubie jakie to gody?

Udostępnij

O autorze

Poznaj nasz wieloosobowy zespół, pasjonujący się w temacie mody i urody. Radzimy jak przygotować stylizację i makijaż na każdą okazję, jak kupić najlepsze tekstylia i co zrobić, aby nasza garderoba cieszyła się blaskiem i świeżością przez długi czas.