comfore.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, weselu, ślubie i stylu życia.

Moda

Jak się ubrać na rocznicę ślubu jako gość?

Jak się ubrać na rocznicę ślubu jako gość?

Współcześnie obchodzenie rocznic ślubu zyskuje na popularności. Te wyjątkowe chwile bywają okazją, by podkreślić znaczenie małżeństwa, ale zarazem stały się skomplikowane dla gości, którzy często zastanawiają się jak się odpowiednio ubrać. Poniższy artykuł to kompleksowy przewodnik – pomoże Ci ustalić, jak powinieneś wyglądać na rocznicy ślubu jako gość.

Zobacz też: Elegancki strój męski na wesele jako gość – jak się ubrać?

Podstawy etykiety na rocznicę ślubu

Na samym początku warto zaznaczyć, że ubiór gościa na rocznicę ślubu winien być dostosowany do charakteru i stylu danego wydarzenia. Przyjmuje się, że gościom nie wypada przyciągać uwagi od jubilatów, którzy są w tym dniu najważniejsi. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na dress code, który notowany jest zazwyczaj na zaproszeniach.

W przypadku, gdy informacji o stroju nie ma na zaproszeniu, najbezpieczniej założyć coś eleganckiego, ale niepretensjonalnego.

Jeżeli dress code nie jest określony, zawsze możemy zapytać gospodarzy o zasady. Dobrym tonem jest także dostosowanie stroju do miejsca, w którym jest organizowana impreza. Ważne jest, by z szacunku dla gospodarzy oraz innych gości, nie przychodzić w zbyt krzykliwej, awangardowej stylizacji.

Częste błędy ubioru jako gość na rocznicę ślubu

Częstym błędem gości jest ubieranie się zbyt casualowo na tego typu wydarzenia. Nawet jeżeli obchody mają luźny charakter, to przede wszystkim są one wyrazem uroczystego świętowania kolejnego roku małżeństwa.

Do najczęstszych modowych wpadek należy zdecydowanie zbyt mocny makijaż, nazbyt krótkie i wyzywające sukienki, jak również zbyt jaskrawe kolory strojów.

  • Jaskrawe kolory: Podstawową zasadą jest nie przyciąganie do siebie zbyt dużej uwagi. Dlatego lepiej unikać bardzo jaskrawych, neonowych kolorów.
  • Zbyt krótkie i wyzywające sukienki: Pomimo, że może to być atrakcyjne dla części gości, to nie jest odpowiednie do formalnego wydarzenia, jakim jest rocznica ślubu.
  • Mocny makijaż: To również błąd, który może przyciągnąć niechcianą uwagę. Lepiej postawić na delikatny, naturalny makijaż.

Zasady dobierania ubrań na różne typy rocznic ślubu

Czy ubiór na rocznicę ślubu będzie inny, jeżeli para świętuje 5 czy 50 lat małżeństwa? Czy powinniśmy inaczej ubrać się na rocznicę ślubu w plenerze i inaczej na uroczystości w restauracji? Odpowiedzi na te pytania są kluczowe, gdy chcemy dobrze wyglądać jako gość na takim wydarzeniu.

W przypadku świętowania wielu lat małżeństwa, jak np. 25-lecia czy 50-lecia, zazwyczaj obchody mają bardziej formalny charakter. W takim przypadku najlepiej założyć eleganckie, klasyczne ubrania w stonowanych kolorach.

Jeżeli rocznica ślubu ma miejsce w plenerze, można pozwolić sobie na nieco luźniejszy strój, jednak nadal powinniśmy unikać zbyt krzykliwych wzorów i kolorów.

Zasady dobierania ubioru na różne typy rocznic ślubu będą różne, jednak zawsze powinniśmy pamiętać o podkreśleniu uroczystego charakteru tego wydarzenia poprzez nasz strój.

Zobacz też: Jak się ubrać na ślub – najlepsze kroje sukienek

Udostępnij

O autorze

Poznaj nasz wieloosobowy zespół, pasjonujący się w temacie mody i urody. Radzimy jak przygotować stylizację i makijaż na każdą okazję, jak kupić najlepsze tekstylia i co zrobić, aby nasza garderoba cieszyła się blaskiem i świeżością przez długi czas.